Kaski motocyklowe – co warto o nich wiedzieć?

Kaski motocyklowe – co warto o nich wiedzieć?
Zastanawiasz się nad kupnem kasku motocyklowego? A może chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, bo interesujesz się motoryzacją? Przeczytaj koniecznie ten artykuł i dowiedz się, jak kupować kaski motocyklowe oraz jakie są jego rodzaje.

Jakie kaski motocyklowe możesz kupić?

Obecnie wyróżniamy kaski motocyklowe crossowe, otwarte, integralne oraz szczękowe. Wszystkie te kaski, prócz kasku otwartego, chronią naszą szczękę, dzięki czemu nadają się do szybszych jazd. Jeżeli zaś chodzi o kask otwarty to jest on polecany przede wszystkim właścicielom skuterów i chopperów. Innym kaskiem nie ochraniającym szczęki, o którym wcześniej nie napisałam, jest kask typu weteran. Można go również spotkać pod nazwą orzeszek lub hitlerek. Kask ten jest bardziej na obecną chwilę ciekawostką historyczną niż narzędziem, który ma za zadanie chronić naszą głowę. Niestety, nie zapewnia on praktycznie żadnej ochrony, dlatego nie warto jest go kupować. Jeżeli chodzi o preferencje motocyklistów, to wybierają oni najczęściej kaski szczękowe lub integralne. Zapewniają one najlepszą ochronę, a poza tym są najbardziej przystępne cenowo. Jakby tego było mało, to są również wygodne.

W jaki sposób kupować kask motocyklowy?

Zalecane jest kupowanie kasku motocyklowego w tradycyjnym sklepie, ponieważ każdy kask powinno się kilkukrotnie przymierzyć. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości albo interesuje Cię wybrany model, który możesz znaleźć w sklepie internetowym, to pamiętaj o tym, aby wybrać taki sklep, który ma opcję zwrotu lub wymiany produktu. Jak już zostało to wspomniane, kask trzeba mierzyć kilkukrotnie poprzez jego założenie i zdjęcie go. W momencie, w którym bez żadnego bólu i uciskania możesz zdjąć oraz założyć kask, wtedy warto jest się zastanowić nad jego kupnem. Zwróć również uwagę na to, ile czasu zajmuje Ci jego obsługa (czyli zdjęcie i założenie go) i czy szybko wykonujesz te czynności. Nie zapominaj również o tym, że kaski motocyklowe powinny być na tyle lekkie, aby nie obciążały Twojego odcinka szyjnego kręgosłupa.

Nowy kask to podstawa!

Ostatnią bardzo ważną rzeczą, o której chce wspomnieć, jest zakup nowego kasku. Wiadomo, że ceny kasków motocyklowych nie są niewielkie, jednak nie popełniaj błędów początkujących i nie odkupuj od nikogo używanego modelu. Bardzo wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że wyściółka, która wypełnia kask, dopasowuje się po kilkunastu godzinach od użytkowania do głowy właściciela. Tego rodzaju „plastyczność” wyściółki zapewnia użytkownikowi maksymalną ochronę głowy, której każdy z nas pozbawia się każdym razem, kiedy kupujemy używany model.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://budowlany.phorum.pl/viewtopic.php?f=8&t=14&p=371#p371
http://atol.czest.pl/uzywany-samochod-nie-musi-sie-ciagle-psuc-jak-dobrze-wybrac
http://www.kowbojki.pl/pokaz/Ubezpieczenia-274697
http://alba.bytom.pl/mazda-zabrze-poczuj-radosc-z-jazdy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s